ورود  \/ 
x
یا
x
ثبت  \/ 
x

یا

هم اکنون با ما تماس بگیرید: 09123439951

مطالب روانشناسی مرکز آموزش و مشاوره روانشناسی متین

تخمین زمان مطالعه 3 دقیقه (629 کلمه)

شخصیت شناسی از روی رفتار

shakhsiat-shenasi

در اولین دیدارهای ملاقات همیشه به دنبال نشانه های برای شناخت طرف مقابل هستید تمامی حالت شخص می تواند نشانه ای از شخصیت فرد باشد مانند حالت دست و یا صحبت با تلفن همراه و غیره.

در اینجا به متداول ترین رفتاری که می تواند برای شما معیار قضاوت باشد اشاره می کنیم.

1. استفاده و چک کردن موبایل

اینکه شخص چه زمانی گوشی موبایل خود را از کیف و جیب خود دربیاورد و آن را چک کند بسیار مهم است و نشان می دهد که این شخص چقدر برای شبکه های مجازی زمان میگذارد اگر شخصی باشد که مدام در شبکه های مجازی بچرخد بر ای یک رابطه عاطفی شخص بی ثباتی خواهد بود و حال و هوای متغیری خواهد داشت.

2.جویدن ناخن ها

اشخاصی که تمایل به خوردن و جویدن ناخن دارند و یا مدام با موهای خود بازی میکنند و یا پوست بدنشان را میخارند تمایل به کمال گرایی دارند و نمی توانند آرامش خود را به طور کامل حفظ کنند.

3.نحوه برخورد با کارکنان رستوران

طرز برخورد شخص با کارکنان و گار سن ، کارکنان هتل و نگهبانان خیلی واضح نشان می دهد که شخص فرد مودبی هست یا نه!

زیرا شغل معیار احترام گذاشتن به افراد نیست و اگر طرز فکری خلاف این داشته باشد آن فرد اصلاً قابل اعتماد برای شروع رابطه نیست.

4. نوع دست خط

دست خط فرد چه در یک نامه احساسی و یا لیست خرید نشان از شخصیت او خواهد بود.اگر دست خط فرد به سمت راست شیب داشته باشد نشان از مهربانی و احساساتی بودن او است و اگر به سمت چپ شیب داشته باشد درونگرایی از ویژگی آن فرد محسوب می شود و کسانی که داری دست خط صاف هستند عمل گرا می باشند.

کسانی که هنگام نوشتن فشار زیادی به خودکار خود وارد می کنند دارای خصیصه لجاجت هستند که دارای اعتماد به نفس بالا می باشند و همچنین کسانی که کلمات را ریز و کوچک بنویسند افرادی درونگرا هستند و نیز نوشته درشت و بزرگ را نیز افراد مردم محور می نویسند.

5.برقراری تماس چشمی

برقرار کردن تماس چشمی نشان از اعتماد به نفس شخص است و کسانی که از نگاه کردن به چشم طرف مقابل و تماس چشمی طفره می روند اعتماد به نفس ندارند و همیشه نیاز به یک تلنگر برای انجام کارهایشان در زندگی دارند و اراده ضعیفی دارند ولی کسانی که زمان طولانی تری به چشمهای طرف مقابل شان خیره می شوند و تماس چشمی دارند اعتماد به نفس بالایی دارند و در روابط اجتماعی افراد موفق تری هستند.

6.نوع حالت دست

از نوع حرکت دست میتوان شخصیت افراد را بررسی کرد . مثلا افرادی که در صحبت کردن حرکت دستی ندارند افراد بدون اعتماد به نفس هستند و برای انجام کارهایشان دنبال ساده ترین راه هستند و برعکس افرادی در هنگام صحبت حرکت دست زیادی دارند از اعتماد به نفس بالایی برخوردار هستند و دوست دارند جلوی دیگران ابراز وجود کنند.

7.طرز نگاه کردن هنگام نوشیدن

در تحقیقات مشخص شده کسانی که هنگام نوشیدن چای یا قهوه به درون فنجان نگاه می کنند افرادی درون گرا ، ایده الیسم ،آگاه و متمرکز هستند و نیز کسانی که لبه فنجان نگاه میکنند زیاد تحت تاثیر دیگران هستند و نیز برون گرا ، بی خیال و قابل اعتماد هستند و نسبت به جریانات اطراف خود آگاه می باشند و کسانی که درد و رنج زیادی در زندگی دیده اند چشمان خود را هنگام نوشیدن می بندند زیرا سعی می کنند با خوشی ها خود را سرگرم کنند.

8.وقت شناس بودن

اگر تا به حال سر قراری دیر رسیده اید بدانید تاثیر منفی روی طرف مقابل خواهد گذاشت چونکه وقت شناس بودن باعث می شود ساختار ذهنی منظمی داشته باشند و انگیزه داشته باشند و برای لحظه لحظه ساعت زندگی خود برنامه دارند. افرادی که وقت شناس نیستند نه تنها بی ملاحظه هستند بلکه همیشه در حال دویدن هستند و به همه کارهایشان در دقیقه 90 می رسند.

1
 

نظرات

اولین کسی باشید که نظر ارسال میکند
Already Registered? Login Here
مهمان
سه شنبه, 12 مهر 1401
If you'd like to register, please fill in the username, password and name fields.

آخرین مطالب مرکز مشاوره روانشناسی متین

حملات پانیک

تعریف حملات پانیک و نشانه های بروز آن زمانی که حجم زیاد نگرانی و ترس به سراغ فرد می آید زمان بروز حملات پانیک است که باعث می شود نفس…

قانون جذب یا راز

فرمول قانون جذب برای همه تقریبا این اتفاق افتاده که در یک تنگنای زندگی تمام ذهن خود را به سمت راه حل متمرکز می کنند و بر اساس قانون جذب…

شخصیت شناسی از روی رفتار

در اولین دیدارهای ملاقات همیشه به دنبال نشانه های برای شناخت طرف مقابل هستید تمامی حالت شخص می تواند نشانه ای از شخصیت فرد باشد مانند حالت دست و یا…

با این افراد وارد رابطه نشوید

عوامل زیادی در ایجاد یک رابطه عاطفی تاثیر دارد. وفا داری و رو راستی از این عوامل هستند و نیز دوست داشتن از عوامل ایجاد یک رابطه بدون تنش نیز…

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید