ورود  \/ 
x
یا
x
ثبت  \/ 
x

یا

هم اکنون با ما تماس بگیرید: 09123439951

مطالب روانشناسی مرکز آموزش و مشاوره روانشناسی متین

تخمین زمان مطالعه 2 دقیقه (351 کلمه)

با این افراد وارد رابطه نشوید

rabete

عوامل زیادی در ایجاد یک رابطه عاطفی تاثیر دارد. وفا داری و رو راستی از این عوامل هستند و نیز دوست داشتن از عوامل ایجاد یک رابطه بدون تنش نیز می تواند باشد.

چندین خصوصیت افرادی که ممکن است در رابطه با آنها به مشکل برخورد کنید در زیر آورده شده است.

1. بیش اندازه عاشق پیشه بودن

روند عاشق شدن و ایجاد یک رابطه برای فرد دلداده بسیار حائز اهمیت است. کارهای معمولی مورد رضایت شان نیست و برایشان کسل کننده است به همین خاطر فرد برای شادی به دنبال روشهای جدید می رود که محدودیت نمی شناسد.

2.بیش اندازه خودخواه بودن

افراد خودخواه کسی جز خودشان را نمی توانند ببیند و فقط ناراحتی و شادی خودشان برایشان مهم است و به ناراحتی و شادی بقیه اهمیت نمی دهند حتی اگر خودشان دلیل ناراحتی از اطرافیان شان باشند و خطاهای خود را نادیده می گیرند و توقع دارند همه در مورد آنها استثنا قائل شوند ولی خودشان به سختی از اشتباهات دیگران چشم پوشی می کنند.

3.فرد ایرادگیر

اشخاصی که ایرادگیر هستند دارای اعتماد به نفس پایینی هستند زیرا با گرفتن ایراد از کوچک ترین مسائل و نصیحت کردن خود را نشان می دهند حتی اگر باعث ناراحتی دیگران شوند به همین دلیل با این افراد نمی شود رابطه عاطفی سالمی برقرار کرد.

4.فرد خود شیفته

زندگی برای اینگونه افراد زمانی معنا پیدا میکند که نه تنها یک نفر بلکه همه از آنها تعریف کنند .این افراد پیوسته به دنبال فرد بی نقص و کاملی می گردند و همیشه فکر میکنند رابطه شان دارای نقص است و جز خودشان بقیه را مقصر می دانند.

5. فرد بدون اعتماد به نفس

افرادی که پیوسته به دنبال تایید دیگران هستند و بدون تایید نمی توانند به رابطه شان ادامه دهند زیرا احساس ضعف می کنند . وارد شدن رابطه با این افراد بسیار خطرناک است و این خصوصیت فرد جنبه هشدار برای ایجاد یک رابطه عاطفی دارد.

6.بیش اندازه مظلوم

شخص مظلوم همیشه احساس قربانی شدن دارد و در یک رابطه عاطفی همیشه به دنبال دلداری می گردد و اگر این دلداری را از طرف مقابلش دریافت نکند در پی حفظ رابطه عاطفی نخواهد بود و به دنبال شخص دیگری خواهد گشت.

1
 

نظرات

اولین کسی باشید که نظر ارسال میکند
Already Registered? Login Here
مهمان
سه شنبه, 12 مهر 1401
If you'd like to register, please fill in the username, password and name fields.

آخرین مطالب مرکز مشاوره روانشناسی متین

حملات پانیک

تعریف حملات پانیک و نشانه های بروز آن زمانی که حجم زیاد نگرانی و ترس به سراغ فرد می آید زمان بروز حملات پانیک است که باعث می شود نفس…

قانون جذب یا راز

فرمول قانون جذب برای همه تقریبا این اتفاق افتاده که در یک تنگنای زندگی تمام ذهن خود را به سمت راه حل متمرکز می کنند و بر اساس قانون جذب…

شخصیت شناسی از روی رفتار

در اولین دیدارهای ملاقات همیشه به دنبال نشانه های برای شناخت طرف مقابل هستید تمامی حالت شخص می تواند نشانه ای از شخصیت فرد باشد مانند حالت دست و یا…

با این افراد وارد رابطه نشوید

عوامل زیادی در ایجاد یک رابطه عاطفی تاثیر دارد. وفا داری و رو راستی از این عوامل هستند و نیز دوست داشتن از عوامل ایجاد یک رابطه بدون تنش نیز…

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید