ورود  \/ 
x
یا
x
ثبت  \/ 
x

یا

هم اکنون با ما تماس بگیرید: 22393927-021

مطالب روانشناسی مرکز آموزش و مشاوره روانشناسی متین

تخمین زمان مطالعه 3 دقیقه (545 کلمه)

رابطه های یک طرفه

rabete-yektarafe

کلا رابطه بین دو نفر بخصوص اگر عاشقانه باشد بسیار پیچیده است. اگر رابطه و احساس دو نفر از بین برود برگشت آن به حالت قبل بسیار کار مشکلی است. در ادامه به 10 نشانه هشدار در زمانیکه یک رابطه عاطفی به یک رابطه یکطرفه تبدیل می شود اشاره میکنیم.

1.هیچ کس دوست ندارد گوشی موبایل که یک وسیله شخصی است توسط شخص دیگری چک شود ولی اگر تصادفی ش8ما به گوشی هم سرتان سرک کشیدید و او بسیار برخورد بدی کرد پس ممکن است چیزی برای مخفی کردن داشته باشد.

2.بعضی وقت ها به دلیل کار و مشعله زیاد شخص مجبور است تا دیر وقت سر کار بماند ولی گاهی بی علاقگی به دیدن طرف مقابل و فرار از خانه وقت خود را تا دیر وقت در محل کار میگذراند. پس با یک گفتگوی آرام می توان این مشکل را رفع کرد.

3.حسادت در سالهای اول زندگی امری طبیعی و در بیشتر اوقات حسی خوشایند است زیرا دوست داشتن و اهمیت فرد از این حسادت برداشت می شود ولی اگر چندین سال از شروع رابطه گذشته و باز هم حسادت بی دلیل وجود دارد حتما نشان از یک مشکلی در رابطه است که بهتر است در زمان مناسب با گفتگو به نتیجه مطلوب دست یابید.

4.ابراز عشق و علاقه برای همه از طرف شریک عاطفی بسیار لذت بخش بوده و زمانی که شخص از این ابراز احساس ناراحتی کند حتما مشکل خاصی در رابطه وجود دارد پس بهتر است این ابراز علاقه فعلا بیان نشود تا دلیل آن مشکل برطرف شود.

5.صمیمیت در یک رابطه هماهنگ بسیار تاثیر گذار است. ممکن است شور و شوقی ابتدای یک رابطه بعد از مدتی کمرنگ شود ولی از بین رفتن صمیمیت نشانه خوبی در یک رابطه نیست و حتما باید با شریک رابطه صحبت کرد و حرف طرف مقابل را گوش کرد و به یک نتیجه درست رسید.

6. داشتن برنامه ریزی مخصوصا در سالهای اول رابطه نشان از سالم بودن رابطه است و هدف مند بودن رابطه را نشان می دهد مثلا در مورد جا و مکان زندگی مشترک با هم برنامه ریزی کنند و اگر یکی از دو طرف تمایلی به برنامه ریزی در رابطه برای آینده نداشته باشد حتما مشکلی در آن رابطه وجود دارد و باید دلیل آن بررسی و رفع گردد.

7.اکثر آدمها هدیه گرفتن را دوست دارند علی الخصوص خانمها ولی اگر بی دلیل و زیاد از طرف مقابل هدیه دریافت شود بدانید حتما دلیلی برای اینکار وجود دارد شاید یک پوشش بر روی احساس گناه باشد.

8.در شرایط سخت و تحت فشار قطعا افراد خلق و خوی خشن پیدا خواهند کرد ولی اگر بدون دلیل دچار نوسان رفتاری می شوند حتما به آن توجه کنید و سعی کنید یک گفتگوی صمیمانه داشته باشید تا دلیل وجود مشکل در رابطه را پیدا کنید.

9. در بعضی وقتها مانند زمان خواب یا استراحت زمان مناسبی برای بحث و گفتگو نیست ولی اگر شریک عاطفی شما در هر زمانی بی دلیل از بحث و گفتگودر مورد هر موضوعی طفره می رود نشانه خوبی در مورد رابطه تان نیست و باید در مورد آینده رابطه نگران شوید.

10.اگر زمان زیادی از شروع رابطه تان می گذرد و طرف مقابل تان شما را به دوستانش به هر دلیلی معرفی نمی کند باید مطمئن شوید که او واقعاً در مورد شما جدی فکر میکند چون این کار او تردید در این زمینه به وجود می آورد.

1
 

نظرات

اولین کسی باشید که نظر ارسال میکند
Already Registered? Login Here
مهمان
جمعه, 26 شهریور 1400
If you'd like to register, please fill in the username, password and name fields.

آخرین مطالب مرکز مشاوره روانشناسی متین

حملات پانیک

تعریف حملات پانیک و نشانه های بروز آن زمانی که حجم زیاد نگرانی و ترس به سراغ فرد می آید زمان بروز حملات پانیک است که باعث می شود نفس…

قانون جذب یا راز

فرمول قانون جذب برای همه تقریبا این اتفاق افتاده که در یک تنگنای زندگی تمام ذهن خود را به سمت راه حل متمرکز می کنند و بر اساس قانون جذب…

شخصیت شناسی از روی رفتار

در اولین دیدارهای ملاقات همیشه به دنبال نشانه های برای شناخت طرف مقابل هستید تمامی حالت شخص می تواند نشانه ای از شخصیت فرد باشد مانند حالت دست و یا…

با این افراد وارد رابطه نشوید

عوامل زیادی در ایجاد یک رابطه عاطفی تاثیر دارد. وفا داری و رو راستی از این عوامل هستند و نیز دوست داشتن از عوامل ایجاد یک رابطه بدون تنش نیز…

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید