ورود  \/ 
x
یا
x
ثبت  \/ 
x

یا

هم اکنون با ما تماس بگیرید: 22393927-021

مطالب روانشناسی مرکز آموزش و مشاوره روانشناسی متین

تخمین زمان مطالعه 4 دقیقه (737 کلمه)

بخش اول- رازهای موفقیت

raz-movafaghiat02

اگر مایل هستید جوری زندگی کنید که موفق باشید باید برای ذهن خود برنامه ریزی داشته باشید و در طول روز تصمیم گیری داشته باشید تا به سمت خواسته های خود حرکت کنید . برای اینکه دنباله روی دیگران نباشید جوری که امروزه اکثر مردم مانند مرده متحرک هستند و هر کاری که دیگران انجام می دهند را سرمشق خود می کنند باید دنیای خاص اطراف خود را داشته باشید و مسئولیت کارهای خود در دنیای متعلق به خود را به عهده بگیرید.

بهتر است قبل از اینکه دیگران به شما بگویند چه کاری انجام دهید و از چه کاری دوری کنید بهتر است آگاهانه تصمیم بگیرید و یک هدف داشته باشید که تصمیمات خود را به سمت رسیدن به هدف سوق دهید تا به هدف نزدیک تر شوید به این ترتیب که برای انجام هر کاری یک دلیل داشته باشید مثلا چرا این کتاب را میخوانید ؟

اهداف شما چه چیزهایی می توانند باشند ؟

  • -خانه مورد علاقه و رویایی خود را داشته باشید
  • -تشکل خانواده بدهید مثلا زن یا مرد رویاهای خود را ببینید
  • -به سرمایه مورد نظر دست یابید
  • -سالم بمانید و تناسب اندام داشته باشید

این سه کار زیر می تواند در رسیدن شما به هدف های خود بسیار مفید باشند.

1.اهداف خود را بنویسید. از همان زمان که بیدار می شوید می توانید برنامه ریزی آن روز را انجام دهید به اینصورت که هدف های خود را بنویسید و آن هدف مهم خود را مشخص کنید بهتر است هدفی باشد که در دراز مدت تاثیر مهمی روی زندگی تان خواهد گذاشت و از خود بپرسید چه کاری بهتر است انجام دهید که شما را به هدف های زندگی نزدیک کند و تمام آن چیزهایی که به ذهنمیاید را بنویسید و دو تا از مهم ترین ها را پررنگ تر کنید و خط بکشید و تا زمانی که این دو تا کار را انجام ندادید دست از تلاش نکشید. با این روش روز خود را موفق می کنید و سرگردان نخواهید بود با تکرار هر روزه این کار به سمت مثبت اندیشی و خوش فکری سوق پیدا می کنید.

2.یک رمز دیگر موفقیت در زندگی این است که باورهای خود را قوی کنید. اگر خود را قبول نداشته باشید چگونه توقع دارد دیگران شما را قبول کنند . از بیان اهداف خود نباید بترسید ممکن است در بعضی مواقع به اهداف بزرگ تان بخندند ولی وقتی باور داشته باشد رفتار اطرافیان هیچ تاثیری روی شما نخواهد گذاشت. اگر با اراده و مصمم باشید میتوانید تصمیم های مطمئن بگیرید و با شهامت دنبال رویاهای تان بروید که سبب می شود در نزد دیگران بسیار قابل احترام شوید.

اگر موفقیت های خود را به صورت تصویر در ذهن خود مدام تکرار کنید در مغز راه های عصبی جدیدی به وجود می آید و برای ذهن واقعیت و آن تصاویر قابل تشخیص نخواهد بود پس بهتر است رویا پردازی کنید که آن را باور دارید تا به نتیجه مطلوب دست یابید.

3. از موفق ترین کار آفرین و سرمایه گذار پرسیدند بهترین سرمایه گذاری چیست؟ پاسخ داد سرمایه گذاری روی خود بهترین سرمایه گذاری است نام او وارن بافت است.

از جمله کارهایی که میتوان برای سرمایه گذاری خود انجام داد:

ورزش کنید و به باشگاه بروید. با تمرین و ورزش هورمون اندروفین در بدن زیاد ترشح میشود و باعث میشود بهتر کارهای روزمره را انجام دهید. چهل و پنج تا پنجاه دقیقه بیشتر زمان لازم نیست .

در زمان برگشت از محل کار از خود بپرسید چه غذای ذهن و بدن تان را تغذیه می کند و احساس بهتری به شما می دهد. با جواب دادن به این سوال شما ناخودآگاه غذای را انتخاب می کنید که باعث عملکرد بهتر ذهن تان خواهد بود و در تصمیم گیری بهتر عمل میکنید.

در روز یک ساعت کتاب بخوانید یعنی واقعی آنها را بخوانید و به خاطر بسپارید در عرض چند سال خواهید دید چقدر میزان اطلاعات و آگاهی تان بالا می رود.

هر ایده و فکری که به ذهن تان رسید حتما یادداشت کنید زیرا هر چقدر به خاطر بسپارید ممکن است فراموش کنید و با نوشتن ایده های جدید تری به ذهن تان می آید.

هر روز یک کار و یا یک مطلب جدید یاد بگیرید.

گاهی هم برای تفریح خود کاری انجام دهید مثلا خوش بگذرانید و کارهای مفرح کنید تا احساس نشاط و سرزندگی به شما دست دهد.

در بعضی مواقع شرایط زندگی برای ادامه کمی سخت می شود فراموش نکنید در این شرایط دست از تجسم و دنبال کردن رویاهای خود بر ندارید و به مسیر تان ادامه داد و میل به موفقیت خود را تقویت کنید.

1
 

نظرات

اولین کسی باشید که نظر ارسال میکند
Already Registered? Login Here
مهمان
جمعه, 26 شهریور 1400
If you'd like to register, please fill in the username, password and name fields.

آخرین مطالب مرکز مشاوره روانشناسی متین

حملات پانیک

تعریف حملات پانیک و نشانه های بروز آن زمانی که حجم زیاد نگرانی و ترس به سراغ فرد می آید زمان بروز حملات پانیک است که باعث می شود نفس…

قانون جذب یا راز

فرمول قانون جذب برای همه تقریبا این اتفاق افتاده که در یک تنگنای زندگی تمام ذهن خود را به سمت راه حل متمرکز می کنند و بر اساس قانون جذب…

شخصیت شناسی از روی رفتار

در اولین دیدارهای ملاقات همیشه به دنبال نشانه های برای شناخت طرف مقابل هستید تمامی حالت شخص می تواند نشانه ای از شخصیت فرد باشد مانند حالت دست و یا…

با این افراد وارد رابطه نشوید

عوامل زیادی در ایجاد یک رابطه عاطفی تاثیر دارد. وفا داری و رو راستی از این عوامل هستند و نیز دوست داشتن از عوامل ایجاد یک رابطه بدون تنش نیز…

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید