ورود  \/ 
x
یا
x
ثبت  \/ 
x

یا

هم اکنون با ما تماس بگیرید: 22393927-021

مطالب روانشناسی مرکز آموزش و مشاوره روانشناسی متین

تخمین زمان مطالعه 2 دقیقه (390 کلمه)

خیانت

khianat

اگر در زندگی کسی خیانت که میتواند از طرف اعضای خانواده یا یک دوست نزدیک یا یک همکار یا همسر و یا نامزد اتفاق بیفتد برای جبران صدمه روحی به یک تکیه گاه نیاز دارد که بتواند از نظر عاطفی شخص را حمایت کند یا حتی با یک مشاوره صحبت کند. توصیه می شود برای جلوگیری از صدمات روحی شبکه مجازی را حذف کرده تا کوچک ترین یادآوری از طرف مقابل باعث بهم ریختگی شخص نشود.

1. مراقب خودتان باشید. در بعضی مواقع زمانی که خیانت اتفاق می افتد اطرافیان شروع به سرزنش شخص می کنند به دلیل اعتماد اشتباه و غیره که باید با این احساس به مقابله برخواست و دیگران را قضاوت نکرد.

زمانی احساس شما صدمه بیشتری می بیند که آن شخصی که به شما خیانت کرده را می بینید. برای جلوگیری از این صدمه بهتر است مدتی از ان شخص دور بود چه همسر چه همکار و یا هر کس دیگری.

زمانی که با خیانت مواجه می شوید چون خیلی ناراحت و عصبی هستید ممکن است تصمیمات درست و منطقی نگیرید. پس بهتر است قبل از هر تصمیمی و اجرا کردن آن تصمیم بیشتر فکر کنید شاید در تصمیمات خود تجدید نظر کنید.

2. برای روبرو شدن با خیانت بهترین کار بخشش است.

این بخشش به این معنی نیست که از خیانت آن شخص را قبول کردید بلکه به این دلیل است که آرامش را به خود بگردانید. همچنین لازم نیست حتما به آن شخص اعلام کنید که بخشیده شده همین قدر که به خودتان اعلام کنید کافی است.

3.به جای فکر کردن به شخصی که به شما خیانت کرده بهتر است بیشتر به خود فکر کنید و احساس و افکار مثبت داشته باشید.

اگر امکان دارد با شخصی که شما خیانت کرده از نزدیک صحبت کنید و احساس واقعی خود را بیان کنید و سعی کنید از منت گذاشتن او که مورد بخشش قرار گرفته امتناع کنید و اجازه و امکان عذرخواهی را به او بدهید و اگر شخص خیانتکار از معذرت خواهی طفره رفت شاید زمان بخشیدن و ترمیم دوباره رابطه نباشد زیرا با عذرخواهی و ابراز پشیمانی اعتماد شخص دوباره ایجاد می شود.

بعد از آنکه خیانت فراموش شد و شخص خیانتکار بخشیده شد بهترین کار آن است که برای رابطه خود برنامه بریزید و یک سری اهداف مشترک تعیین کنید و تلاش مشترکی برای رسیدن به این اهداف داشته باشید تا آن خاطرات بد خیانت فراموش شود.

1
 

نظرات

اولین کسی باشید که نظر ارسال میکند
Already Registered? Login Here
مهمان
جمعه, 26 شهریور 1400
If you'd like to register, please fill in the username, password and name fields.

آخرین مطالب مرکز مشاوره روانشناسی متین

حملات پانیک

تعریف حملات پانیک و نشانه های بروز آن زمانی که حجم زیاد نگرانی و ترس به سراغ فرد می آید زمان بروز حملات پانیک است که باعث می شود نفس…

قانون جذب یا راز

فرمول قانون جذب برای همه تقریبا این اتفاق افتاده که در یک تنگنای زندگی تمام ذهن خود را به سمت راه حل متمرکز می کنند و بر اساس قانون جذب…

شخصیت شناسی از روی رفتار

در اولین دیدارهای ملاقات همیشه به دنبال نشانه های برای شناخت طرف مقابل هستید تمامی حالت شخص می تواند نشانه ای از شخصیت فرد باشد مانند حالت دست و یا…

با این افراد وارد رابطه نشوید

عوامل زیادی در ایجاد یک رابطه عاطفی تاثیر دارد. وفا داری و رو راستی از این عوامل هستند و نیز دوست داشتن از عوامل ایجاد یک رابطه بدون تنش نیز…

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید